ČO JE FOOTGOLF

FootGolf je kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete – futbalu a golfu,  ktorý sa stáva stále viac populárnejším športom aj na Slovensku. Jeho popularitu vo svete potvrdzujú aj zvučné mená svetoznámych bývalých aktívnych hráčov, ako Frank de Boer, Roy Makaay, José Luis Chilavert, Christian Karembeu, Diego Forlán a iní. Na Slovensku je najznámejším Ján Kozák ml., ktorý už dosiahol aj významný úspech v podobe 3. miesta na Majstrovstvách sveta vo FootGolfe v Argentíne v roku 2016.

FootGolf sa hrá s klasickou futbalovou loptou (veľkosť 5) na ihrisku, ktoré je na to určené. Prevažne sú týmito ihriskami golfové ihriská, avšak footgolfová jamka má priemer 53 cm. Pravidlá sú podobné pravidlám golfu. Vo svete združuje hráčov Medzinárodná federácia pre FootGolf (FIFG). Na Slovensku je najvyššou autoritou Slovenská Footgolfová Asociácia (SFGA).

FootGolf je presne taký ako znie – ako keď futbal a golf splynú do jedného. Skóre sa počíta ako pri golfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez ihrisko až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza.

FootGolf ako šport sa dynamicky rozvýja po celom svete – len v rámci USA je aktuálne možné hrať FootGolf na viac ako 500 ihriskách, v Anglicku na viac ako 50 ihriskách a aj na Slovensku týchto ihrísk pomaly pribúda. Aktuálne je v prevádzke 7 ihrísk a ďalšie sa otvorili v roku 2017. Medzi nimi sú aj dve 18-jamkové ihriská v našom areáli Golf park Rajec. Stali sme sa tak prvým areálom na Slovensku, ktorý má v prevádzke 2 plnohodnotné ihriská.

Vo svete a takisto aj na Slovensku je zaužívané, že footgolfové ihriská sa nachádzajú priamo na golfových ihriskách. FootGolf Rajec však ponúka úplne iný zážitok z hry, keďže PRO ihrisko je čisto footgolfové, čiže nedôjde k prelínaniu golfistov s footgolfistami. Footgolfové ihrisko MASTER sa nachádza na golfovom ihrisku a je určené na organizáciu turnajov a dostupnosť pre verejnosť v osobitných hracích časoch.

FOOTGOLFOVÉ IHRISKÁ V GOLF PARK RAJEC

V rezorte GOLF PARK RAJEC sú v prevádzke dve 18-jamkové footgolfové ihriská –  PRO a MASTER.

Ihrisko PRO sa nachádza nad golfovým Driving range a je samostatne určené len na hranie Footgolfu. Ihrisko má plnohodnotných 18 jamiek a je otvorené nepretržite 7 dní v týždni. Profil ihriska je dostatočne členitý a je kombináciou krátkych aj dlhých jamiek a samozrejme aj ľahších a náročnejších na hru.

Ihrisko MASTER sa nachádza na súčasnom golfovom ihrisku a je určené na organizáciu turnajov. Takisto bude toto ihrisko dostupné pre verejnosť vo vybraných dňoch, ktoré budú oznámené vopred. Profil jednotlivých jamiek je daný charakterom golfového ihriska, ktoré je kvalitou trávnikov považované za jedno z najkvalitnejších na Slovensku. Súčasťou ihriska sú aj mnohé prekážky, ktoré budú musieť hráči prekonať počas hry.

SCORECARD IHRISKO MASTER

SCORECARD IHRISKO PRO

CENNÍK

CENNÍK FOOTGOLFOVÝCH IHRÍSK 2019
 Ihrisko: 18 jamkové PRO 18 jamkové MASTER
ŠTANDARDNÉ CENY (po – ne)
DOSPELÍ A MLÁDEŽ (od 15 r.) 17 € 20 €
DOSPELÍ A MLÁDEŽ (od 15 r.) zľava do 31.8.2019 13 € 16 €
DETI A MLÁDEŽ (9 – 15 r.) (25% zľava) 12,70 € 15 €
DETI A MLÁDEŽ (9- 15 r.) zľava  do 31.8.2019 9,75 € 12 €
DETI (do 8 rokov) (100% zľava) * zdarma zdarma
Doplnkové služby
požičanie lopty 2 € 2 €
strata/zničenie lopty 25 € 25 €
10 vstupov fee 117 € n/a
20 vstupov fee 235 € n/a
flight 4 osoby dospelí 39 € 48 €
flight 4 osoby juniori 29,20 € 36 €
celodenné fee 1 hráč 25 € 28 €

Poznámky: * podmienkou pre hru detí zdarma je hra 1 dospelého (v 1 flighte môžu byť max. 2 deti)

Mobil: +421 917 477 235
Email: clubhouse@golfparkrajec.sk
GPR servis, s.r.o., Bystrická 66
015 01 Rajec, Slovenská republika